HABERLER
<< Geri
24 Mart 2014
Seferihisar "Çocuk Hakları Parkı" Göztepe Küçük Şeyler Anaokulu Sponsorluğunda Açıldı
Seferihisar’da yaşayan çocuklar bir araya geldi, parkın nasıl olması gerektiğini tasarladı. Nereye hangi oyuncağın konacağını belirledi. Seferihisar Belediyesi onayladı ve Göztepe Küçük Şeyler Anaokulu sponsorluğunda hayata geçirildi.
23 Mart Pazar günü  Seferihisar Belediyesi'nin  yaptığı etkinlikle yenilenen parkta Seferihisar Belediyesi 19 Mayıs Parkı’nı Çocuk Hakları Parkı’na dönüştürdü. 
Her yıl 20 Kasım’da, Seferihisar Çocuk Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Hakları Yürüyüşü 2013’te de basında geniş yer buldu. Çocukların hakları için yürüdüğü ve “Çocuk Aklı Deme Çocuk Haklı” diye seslendiği bu günün haberini Göztepe Küçük Şeyler Anaokulu gazete okuyup Seferihisar Belediyesi’ne ulaştı. İlk olarak parkın çevresinde oturan çocuklar Çocuk Belediyesi’nde toplantıya davet edildi. Çocuklara Çocuk Hakları Parkı oluşturulmasıyla ilgili kaynak bulunduğunu ve parkın herkesin katkısıyla planlanacağı belirtildi. Katılan 19 çocuk 3 gruba ayrılarak öneriler verilmesi istendi. Afacan Altılılar grubu, Küçük Mimarlar grubu, Yunuslar grubu oluştu. 3 ayrı grup çalışma yaptı ve sonra her gruptan temsilciler bir sonraki hafta bir araya geldi. Temsilci süreci seçimle değil, doğal süreç içerisinde belirlendi. 3 grubun hazırladığı öneriler bir araya getirildi ve “GELECEĞİN MİMARLARI GRUBU” adını benimseyerek “Bankların boyanması ve farklı renklerde olması”, “Aydınlatma direklerin boyanması ve farklı renklerde olması”, “Kum havuzu yapılması ve geniş bir alana yayılması” süreçleri tamamlandı.
Copyright © 2013
Tüm Hakları Saklıdır. İmajlar ve logolar izinsiz kullanılamaz.
Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi
bilgi@ustundokmenakademi.com