HAKKIMIZDA / Ekibimiz


Dilek PAYANDA

Yönder Okulları
Genel Müdürü


Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Alan eğitimi için İngiltere Bracknell College’ da çalışmalarını tamamladıktan sonra 1991-2011 yılları arasında özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Bu süre içinde bir çok mesleki eğitim sertifikasyon programlarına katılan Dilek Payanda’nın bu sektördeki çalışmaları MEM tarafından çok sayıda takdir ve teşekkür belgeleri ile onurlandırıldı. 2011 yılında Ataşehir Yönder Okullarında kurucu müdür olarak göreve başladıktan bir süre sonra açılan diğer Yönder Okullarının koordinasyonu için Okullar Koordinatörü olarak da görevini sürdürdü. IB çalışmaları ve akreditasyon sürecinde Pedagojik Lider olarak aktif rol aldı. 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren Yönder Okulları Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

dpayanda@ustundokmenakademi.com

Hülya AYDOĞAN

Küçük Şeyler
Anaokulları
Eğitim Koordinatörü

 


Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Vakıf ve özel okullarda sınıf öğretmenliği, zümre başkanlığı ve anaokulları koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Okul öncesinde okuma - yazmaya hazırlık çalışmaları ve önemi, okul öncesinde dikkat geliştirici çalışmalar, GEMS materyallerinin erken çocukluk döneminde kullanımı, eğitim yönetimi ve denetimi konularında eğitimler aldı. Çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitim programları konusunda eğitici eğitimleri gerçekleştirdi. Vakıf okulu dergilerinde okul öncesi eğitim programları konusunda yayınlanan yazıları bulunmaktadır. Ayrıca özel bir vakıf okulunda okuma - yazmaya hazırlık çalışmaları konusunda kullanılan yayınları bulunmaktadır. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanındaki yüksek lisansını "Okul Öncesi Yöneticilerinin Mesleki Yeterlilikleri" konulu teziyle ve onur belgesi ile tamamladı.

haydogan@ustundokmenakademi.comFikriye KÜÇÜKKEÇECİ

Küçük Şeyler
Anaokulları
İngilizce Eğitim
Koordinatörü

Lisans eğitimini 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, İngiliz Dili & Alman Dili Eğitimi Bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tamamlamıştır. İngiltere'de bulunan Nile Enstitüsü'nde "Çocuklara Yabancı Dil Öğretimi" konulu eğitim modülünü tamamlamış ve saha gözlemleri yapmıştır. Cambridge Üniversitesi tarafından verilen ve uluslararası geçerliliğe sahip olan CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Dil eğitimi alanında birçok seminere ve sempozyuma katılmış, özel ve vakıf kuruluşlarında çalışmıştır. 3-6 yaş grupları için kendi çalışmalarıyla geliştirdiği İngilizce eğitim programı bulunmaktadır. Aynı zamanda, erken çocukluk döneminde yabancı dil öğretimi, kültürler-arası etkileşimin okul öncesi İngilizce eğitim programına entegrasyonu, çocuklarda yeni bir dilin etkin, anlamlı ve uzun soluklu kazanımı konularında da öğretmen eğitimleri vermiştir.

fkucukkececi@ustundokmenakademi.com
 


Şebnem GÖRKER

Küçük Şeyler
Anaokulları
Okul Geliştirme ve
Denetleme Sorumlusu


İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden 1982 yılında mezun olan Uzman Psikolog Şebnem Görker, yüksek lisans eğitimini 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Genetik Danışmanlık bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında vakıf eğitim kurumunda uzun yıllar okul psikoloğu ve anaokulu müdürü olarak görev yaptı. Özel okullarda anaokulu koordinatörlüğü ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2010-2016 yıllarında Küçük Şeyler Anaokullarından Kemerburgaz Küçük Şeyler Anaokulunun okul müdürlüğü görevini yaptı. Bu kurumlarda çocuklar, aileler ve eğitimciler ile çalıştı. Çocuklara uygulanan zeka ve kişilik test eğitimlerine katılarak sertifikalarını almıştır. Çocuk gelişimi, okul öncesi eğitim uygulamaları, iletişim becerileri ve eğitim yönetimi konularında eğitimler aldı.

sgorker@ustundokmenakademi.com


Esra SEZGİN

Yönder Okulları
Program Geliştirme
Koordiatörü

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü’ndeki lisans eğitimini 2008 yılında onur derecesi ile tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitimde Program Geliştirme Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etti. “Problem Çözme Becerisi Ölçeğinin Geliştirilmesi” başlıklı tez çalışmasını 2011’de tamamladı. Yabancı dil eğitimi ve bilişim teknolojileri alanlarında çeşitli sertifika eğitimlerine katıldı. Çeşitli özel kurum ve vakıflarda program geliştirme uzmanı, kitap yazarı olarak çalıştı, çocuklara yönelik bilim serisi hazırlığında kitap çevirileri ve editörlük yaptı. Bir vakfın drama atölyesinde gönüllü olarak eğitmen olarak çalışmalar sürdürdü. Erken çocukluk, çocukluk ve yetişkinlik döneminde; öğrenme, öğretme içerikli birçok seminer ve sempozyuma katıldı. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeylerinde materyal geliştirme, öğretim tasarımı, beceri gelişimi ve ölçülmesi, içerik-teknoloji entegrasyonu, okul değerlendirme ve geliştirme konuluları çalışma alanları içerisinde yer almaktadır. 

esezgin@ustundokmenakademi.com

Copyright © 2013
Tüm Hakları Saklıdır. İmajlar ve logolar izinsiz kullanılamaz.
Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi
Telefon : 0216 463 24 50 (pbx) Faks : 0216 455 50 75
bilgi@ustundokmenakademi.com
design: