HABERLER
12 Ocak 2016
Yönder Okulları Eğitim Liderleri 7. Eşgüdüm Toplantısı Yapıldı.

Yönder Okulları Eğitim Liderleri 7. Eşgüdüm Toplantısı Yapıldı.

İstanbul Ataşehir, İstanbul Bahçeköy, İzmir, Bursa ve Didim'deki Yönder Okulları eğitim liderlerinin yanı sıra önümüzdeki eğitim-öğretim yılında açılacak olan İstanbul Maltepe Yönder Okulu’nun da eğitim liderinin katıldığı 7. Eşgüdüm toplantısı 12 Ocak 2016, Salı günü Üstün Dökmen Akademi Genel Merkez’de gerçekleştirildi.

Toplantıda eğitim öğretim işleyişinin haricinde insan kaynakları ve bir sonraki senenin reklam kampanyalarıyla ilgili görüşüldü.

Devamını Oku >>
01 Aralık 2015
Yönder Okulları Eğitim Liderleri 6. Eşgüdüm Toplantısı Yapıldı.

Yönder Okulları Eğitim Liderleri 6. Eşgüdüm Toplantısı Yapıldı.

İstanbul, İzmir, Bursa ve Didim'deki Yönder Okulları Eğitim Liderlerinin bir araya geldiği 6. Eşgüdüm toplantımız 01 Aralık 2015, Salı günü Üstün Dökmen Akademi Genel Merkez’de gerçekleştirildi.

Devamını Oku >>
24 Kasım 2015
Prof. Dr. Üstün Dökmen “Anne Baba Eğitim Sohbetleri 2015” etkinliği çerçevesinde blogger annelerle buluştu.

Prof. Dr. Üstün Dökmen’ in “Anne Baba Eğitim Sohbetleri 2015” etkinliği çerçevesinde blogger annelerle buluştuğu “Anne olmak öğretmen olmaktır.” başlıklı seminer, 24 Kasım 2015 Salı günü Ataşehir Yönder Okulları Konferans salonunda, birçok blogger annemizin katılımı ile gerçekleşti.  
Kadınlarımıza toplumda verilmesi gereken değer konusu ile başladığı seminerinde, sesli söylediklerimizin altındaki gizli mesajlar; üst mesaj alt mesaj, anne babaların çocuklarına karşı kararlı tavır sergilemeleri ve onların önüne her sorunu hazır çözülmüş halde sunulması yerine problemi hafifletip yardım edebilme yollları, toplum olarak hem bireyselci hem toplulukçu olabilmemiz ve çocuklara küçük yaştan itibaren kazandıracağımız özbakım becerisinin ileride özgüven getireceği konularını annelerimizle paylaştı. Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen seminer, blogger annelerimizin merak ettikleri konuları sorduğu bölüm ile sona erdi.

Devamını Oku >>
17 Kasım 2015
Eğitimde Kalite için Yönder Okulları İnovasyon Toplantısı Yapıldı.
Heybeliada’da Yönder Okulları kurucuları Sayın Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Sayın Uzm. Psk. Süleyman Hecebil başkanlığında Yönder Okulları İnovasyon Takımı ile bir çalışma gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda “Yönder Okulları’nda Eğitimde İnovasyon (Yeşertme)” projesi doğrultusunda bir sonraki toplantıya kadar yapılacak çalışmalar planlandı.
Devamını Oku >>
19 Ağustos 2015
2015-2016 Yaz Eğitimleri, 3. bölge (İzmir Bölge) eğitimi ile sona erdi.
Devamını Oku >>
18 Ağustos 2015
2015-2016 Yaz Eğitimleri 3. Bölge (İzmir Bölge) öğretmenleriyle workshop yapıldı.

2015-2016 Yaz Eğitimleri 3. Bölge Yaz eğitimlerinin 2. Gününde, Küçük Şeyler Anaokulları  Eğitim Öğretim Genel Koordinatörü Tuba Eren Öcal’ın okul öncesi eğitiminde proje yaklaşımı sunumunu paylaştı. Sunumun ardından, öğretmenlerin aktif katılımıyla proje yaklaşımı ile program geliştirme konusunda workshop çalışmaları gerçekleştirildi.

 
Devamını Oku >>
17 Ağustos 2015
Yaz Eğitimlerinde 3. Bölge (İzmir Bölgesi) ilk güne Prof. Dr. Üstün Dökmen’in semineri ile başladı.
Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Anaokulları 2015-2016 öğretmen yaz eğitimlerinin 3. periyodunun ilk gününe, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Dökmen’in semineri ile başlandı. Prof. Dr. Üstün Dökmen “Gelişmek Gerekli mi?” adlı sunumunda “Ben ile öteki arasında çatışma” konusuna değindi. Eğitime katılan okul öncesi öğretmen ve müdürleri iletişim, işbirliği ve grup olma ile ilgili uygulamalara katıldılar.
Devamını Oku >>
17 Ağustos 2015
2015-2016 Yaz Eğitimleri 3. Bölge (İzmir Bölge) öğretmenleri ile devam ediyor.

2015-2016 Yaz Eğitimleri 3. Bölge Yaz eğitimlerinin ilk gününe Üstün Dökmen Akademi Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzm. Psk. Süleyman HECEBİL, okul öncesi dönemde en sık görülen uyum ve davranış sorunları hakkında öğretmenleri bilgilendirdi. Ayrı ayrı maddeler halinde sunduğu sorunlarla ilgili çözüm önerileri ve uygulamadaki işleyişle ilgili aktarımlarda bulundu. Gün sonunda okulların yaşadıkları problemler doğrultusunda sormak istedikleri soruları yanıtlayan Hecebil bütün okullarla ayrı ayrı ilgilendi.

Devamını Oku >>
17 Ağustos 2015
2015-2016 Yaz Eğitimleri 3. Bölge (İzmir Bölge) okul müdürleri toplantısı yapıldı.
2015-2016 Yaz Eğitimleri 3. Bölge (İzmir Bölge) okul müdürleri toplantısı, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzm. Psk. Süleyman HECEBİL başkanlığında yapıldı.
 
Toplantıda, 2014-2015 eğitim yılındaki faaliyetler değerlendirildi ve 2015-2016 eğitim öğretim yılı için yapılacak hazırlıklar ele alındı.
Devamını Oku >>
15 Ağustos 2015
Yaz Eğitimi’nde İstanbul Bölgesi Öğretmenlerinin 3. Gününe, Ölçme Değerlendirme Teknikleri Oturumu ile Başlandı.
II. Bölge (İstanbul Bölgesi) Yaz Eğitiminin 3. gününe Küçük Şeyler Anaokulları Eğitim Öğretim Genel Koordinatörü Tuba Eren Öcal, okul öncesi öğretmenlerinin çocukların değerlendirilmesinde kullanacakları ölçme ve değerlendirme teknikleri içeren oturumu ile başlandı. Bu oturumda okul öncesinde önemli bir yere sahip olan ölçme değerlendirme teknikleri üzerine hem teorik hem de uygulamaya yönelik önemli paylaşımlarda bulunuldu.
Devamını Oku >>
15 Ağustos 2015
İstanbul Bölgesi Öğretmenleri ile Akreditasyon Sisteminin Ayrıntıları Paylaşıldı.

II. Bölge (İstanbul Bölgesi) Yaz Eğitiminin 3. gün 2. oturumda Küçük Şeyler Anaokulları Okul Öncesi Koordinatörü Hülya Aydoğan, Küçük Şeyler Anaokulları (Yönder Koleji Anaokulları) standartlarını ve kültürünü sürdürmek için ortak bir payda oluşturmak amacıyla hazırlanmış “Akreditasyon Sistemi”nin içeriği konusunda bilgilendirme yaptı. Ayrıca Küçük Şeyler Anaokulları (Yönder Koleji Anaokulları) bünyesindeki bütün okullarda ortak kalite standartlarını sürdürmek, okulların kalite standartlarını gözden geçirerek gerekli düzenlemeleri yapmaları için nasıl bir yol izlemeleri konusunda paylaşımlarda bulundu.

Devamını Oku >>
15 Ağustos 2015
2015-2016 2. Bölge (İstanbul Bölgesi) Yaz Eğitimi, keyifli geçen üç günün ardından bitti.
Eğitime katılan tüm öğretmenlerimize yeni eğitim döneminde başarılar diliyoruz.
Devamını Oku >>
13 Ağustos 2015
2015-2016 Yaz Eğitimleri II. Bölge (İstanbul Bölge) öğretmenleri ile devam ediyor.

2015-2016 Yaz Eğitimleri II. Bölge Yaz eğitimlerinin ilk gününe Üstün Dökmen Akademi Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzm. Psk. Süleyman HECEBİL, okul öncesi dönemde en sık görülen uyum ve davranış sorunları hakkında öğretmenleri bilgilendirdi. Sorunların neler olduğu, ne sıklıkla görüldüğü ve öğretmenlerimizin nasıl ele alıp çocuklara ve ailelere önderlik edebileceği üzerine konuşan Hecebil, Küçük Şeyler Anaokulları tarihinden ve gelişiminden de bilgiler verdi.
 
Öğleden sonraki oturumda okul öncesi koordinatörleri tarafından geliştirilen bilgi ve becerilerin, okullarda uygulama yöntemlerinin aktarılması ile eğitime devam edildi. Akademiden notlar başlığı altında toplanan bilgiler, 2015-2016 eğitim döneminde uygulanacak çalışmaların özeti olarak sunulurken uygulama detaylarının sene içerisinde paylaşılacak dokümanları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Devamını Oku >>
12 Ağustos 2015
1. Bölge (Ankara Bölgesi) Yaz Eğitimi, keyifli geçen üç günün ardından bitti.
Eğitime katılan tüm öğretmenlerimize yeni eğitim döneminde başarılar diliyoruz.
Devamını Oku >>
11 Ağustos 2015
Yaz Eğitimleri 2. gününe Prof. Dr. Üstün Dökmen’in semineri ile başlandı.

Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Anaokulları 2015-2016 öğretmen yaz eğitimlerinin 1. periyodunun 2. gününe, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Dökmen’in semineri ile başlandı. Dökmen seminerinde çocuklarda mutluluk, özgüven, bilişsel ve duygusal gelişim üzerine konuştu.

Devamını Oku >>
11 Ağustos 2015
Öğretmenler Yaz Eğitiminin 2. gününü Uzm. Psk. Süleyman Hecebil’in semineri ile tamamladılar.

Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Anaokulları 2015-2016 öğretmen yaz eğitimlerinin 1. periyodunun 2. gününde, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzm. Psk. Süleyman Hecebil “Okul öncesi dönemde uyum ve davranış bozuklukları” konulu seminerde öğretmenlere çok önemli aktarımlarda bulundu.

Uzm. Psk. Süleyman Hecebil çocuklarda görülen uyum ve davranış bozukluklarının bir imdat çağrısı olarak ele alınması gerektiği üzerinde dururken, veli okul iletişiminde dikkat edilmesi gereken konulara da değindi.

Devamını Oku >>
11 Ağustos 2015
Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi 2015-2016 Yaz Eğitimi 1. Bölge müdürler toplantısı yapıldı.
Devamını Oku >>
10 Ağustos 2015
KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULLARI ve YÖNDER ANAOKULLARI ÖĞRETMEN YAZ EĞİTİMLERİ BAŞLADI.

Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Anaokulları öğretmenleri, yeni eğitim yılı için hazırlıklara başladı. 3er günden 3 periyod halinde yapılacak eğitimlerde öğretmenler Üstün Dökmen Akademi Küçük Şeyler Anaokulları Koordinatörlerinin yanı sıra Üstün Dökmen Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Üstün Dökmen ve Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzm. Psk. Süleyman Hecebil’den de eğitim alacaklar.
 
Eğitimlerde gelişen dünyanın okul öncesi eğitim yaklaşımlarının yanı sıra akran süpervizyonu, konu odaklı vaka çalışmaları, ölçme-değerlendirme, Küçük Şeyler Anaokulları kalite standartları-akreditasyon sistemi ve program şeması oluşturma- geliştirme gibi konular hakkında detaylı çalışmalar yapılacak.
 
Özellikle öğretmen eğitimlerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Üstün Dökmen Akademi Koordinatörleri, "Bizim için önemli olan öğrencilerimizin gelişiminin yanı sıra öğrencilerimize doğru eğitimi verebilmeleri için öğretmenlerimizin de kendilerini mutlaka yenilemeleri ve geliştirmeleridir. Bunun için kurum olarak bizler de öğretmenlerimize, ufuklarının daha da genişlemesini sağlayacak her türlü desteği sunmak için çalışıyoruz.” mesajını verdiler.

Devamını Oku >>
24 Haziran 2015
YÖNDER OKULLARI EĞİTİM LİDERLERİ 5. EŞGÜDÜM TOPLANTISI YAPILDI

İstanbul, İzmir, Bursa ve Didim'deki Yönder Okulları Eğitim Liderlerinin bir araya geldiği 5. Eşgüdüm toplantımız 25 Haziran 2015, Çarşamba günü Üstün Dökmen Akademi Genel Merkez’de gerçekleştirildi.

Kurucumuz Prof. Dr. Üstün Dökmen başkanlığında toplanan eğitim liderlerimiz, 2014-2015 eğitim-öğretim yılını değerlendirerek, paylaşımlarda bulundular.

Devamını Oku >>
16 Haziran 2015
ATAŞEHİR YÖNDER OKULLARI İLK MEZUNLARINI VERMENİN HEYECANINI YAŞIYOR.

Ataşehir Yönder Okulları 2011 yılında ilk öğrencilerini kabul etti. İlk günden itibaren temel hedefi; öğrencilerin eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, öğrencinin eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, dünyanın çağdaş ülkeleri tarafında uluslararası geçerlilikleri almış bir okul modeli ortaya koymak oldu. Yönderleri ve eğitim programları bu hedefler ışığında belirlendi. Ve bu sene 2014-2015 eğitim öğretim sezonunun sonunda ilk mezunlarını vermenin heyecanını yaşıyor.
 
Ataşehir Yönder Okulları’nda mezuniyet coşkusu 16 Haziran 2015 Salı günü okulda düzenlenen tören ile yaşandı.
 
Mezunlarını, kendi “benliğine liderlik etmeyi” bilen, özgür ve gelişime açık bireyler olarak yetiştiren Ataşehir Yönder Okulları mezunlarını aydınlık bir geleceğe uğurlamış olmanın gururunu yaşıyor.

Devamını Oku >>
16 Mayıs 2015
Okulöncesi Eğitim Sempozyumu Gerçekleştirildi.
Okulöncesi Eğitim Sempozyumumuzu 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü BahçeköyYönder Okulları'nın ev sahipliğinde, 2 konferans ve 8 çalıştaylık bir program çerçevesinde gerçekleştirdik. İlgi gösterip katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
Devamını Oku >>
12 Mayıs 2015
43.Küçük Şeyler Anaokulu Ümraniye-Şerifali'de Açılıyor.
2015-2016 eğitim yılında hizmete girmeye hazırlanan Ümraniye-Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu, Küçük Şeyler Ailesi'nin 43. okulu olarak açılış çalışmalarını hızla sürdürüyor. Ümraniye-Şerifali Küçük Şeyler Anaokulu, İstanbul Anadolu yakasında eğiitme devam eden  Ataşehir, Dragos, Koşuyolu, Suadiye ve Çekmeköy şubelerinden sonra 6. okul olarak Küçük Şeyler Ailesine katılıyor.
Devamını Oku >>
11 Mayıs 2015
Üstün Dökmen Akademi'nin 10.Kuruluş Yıldönümünü Coşkuyla Kutladık
11 Mayıs 2005 tarihinde kurulan Üstün Dökmen Akademi'nin 10.Kuruluş Yıldönümünü, Prof.Dr. Üstün Dökmen ve  Uzm.Psk. Süleyman Hecebil ile birlikte okul kurucularımız, eğitim liderlerimiz, eğiitm koordinaötrlerimizin katılımıyla Bostancı Green Park Hotel'de kutladık
Devamını Oku >>
17 Nisan 2015
YÖNDER OKULLARI EĞİTİM LİDERLERİ 4. EŞGÜDÜM TOPLANTISI YAPILDI

İstanbul, İzmir, Bursa ve Didim'deki Yönder Okulları Eğitim Liderlerinin bir araya geldiği 4. Eşgüdüm toplantımız 17 Nisan 2015, Cuma günü Üstün Dökmen Akademi Genel Merkez’de gerçekleştirildi.
Kurucularımız Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Psk. Süleyman Hecebil Başkanlığında toplanan eğitim liderlerimiz, eğitim-öğretim uygulamaları ve okullara özgü projeler hakkında paylaşımlarda bulundular.

Devamını Oku >>
01 Nisan 2015
Yönder Okulları İngilizce Zümre Başkanları Toplantısı

2015-2016 öğretim yılı İngilizce eğitimi ile ilgili çalışmaların planlanması amacıyla düzenlenen “Yönder Okulları İngilizce Zümre Başkanları Toplantısı” Yönder Okulları Kurucusu Uzm. Psk. Süleyman Hecebil’in başkanlığında Üstün Dökmen Akademi Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.  2 gün sürecek olan toplantı 02 Nisan Perşembe günü de devam edecek.

Devamını Oku >>
08 Mart 2015
Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Katıldığı, Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Düzenlenen Konferansa İlgi Yoğundu

T.E.B. Ataşehir Ortaokulu tarafından Ataşehir Yönder Koleji işbirliğiyle İstanbul Zübeyde Hanım Öğretmen Evi‘nde, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kapsamında bir konferans düzenlendi. Konferansa Kurucumuz Prof. Dr. Üstün Dökmen konuşmacı olarak katıldı.

Konferansa Prof.Dr. Üstün DÖKMEN dünyada yaşayan, yaşamını yitirmiş tüm kadınlara saygılarını sunarak başladı. Ardından kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Konuşmasında kadının ailedeki yeri ve önemi olmak üzere ailevi temel değerlerin korunması gerektiğine değindi. Yıllardır topluma yerleşen ve örf haline gelen yanlış bilgi ve uygulamaların artık günümüz toplumunda olmaması gerektiğine ve pozitif bilimden uzaklaştıkça kadına şiddetin arttığına vurgu yaptı. DÖKMEN, kadına şiddet uygulayan erkeği kadınlar yetiştirmez erkek egemen toplumun erkekleri yetiştirir derken bir ülkeyi geriye götürmek isteyen güçlerin önce kadınların elde ettiği hakları elde etmeye çalıştıklarına dikkat çekti.

Devamını Oku >>
28 Şubat 2015
Sakarya ve Kocaeli Küçük Şeyler Anaokulları Aile Eğitimleri
Küçük Şeyler Anaokulları Eğitim Öğretim Genel Koordinatörü Eğt. Uzm. Tuba EREN ÖCAL ve Rehberlik Hizmetleri Koordinatörü Uzm. Psk. Didem EVRE 28 Şubat Cumartesi günü, Sakarya ve Kocaeli'de; velilerimizin yoğun katılımyla gerçekleşen  "Anne- Baba-Çocuk İletişimi ; Anne-Baba-Çocuk İletişimini Güçlendirecek Uygulamalar” konulu konferans verdiler.
Devamını Oku >>
25 Şubat 2015
Yönder Okulları Kurucuları Didim Yönder Okulları'nda Buluştu
Kuruclarımız Prof. Dr.Üstün Dökmen ve Uzm. Psk.Süleyman Hecebil'in başkanlığında Yönder Okulları Kurucular Toplantısı 25 Şubat 2015 tarihinde Didim Yönder Okulları'nın ev sahipliğinde gerçekleşti.
Devamını Oku >>
09 Şubat 2015
42. Küçük Şeyler Anaokulu Fethiye'de Açılıyor.
Fethiye Küçük Şeyler Anaokulu kurucularımız Uğur Demirci ve Lale Demirci ile isim hakkı sözleşmemiz imzalanmıştır.
Devamını Oku >>
27 Ocak 2015
KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULLARI AKREDİTASYON SİSTEMİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
Üstün Dökmen Akademi-Küçük Şeyler Anaokulları Koordinatörlüğü’nün, Küçük Şeyler Anaokulları kurucularının katılımıyla düzenlediği, 1 Şubat 2015 tarihinden itibaren uygulamaya başlanacak olan “Küçük Şeyler Anaokulları Akreditasyon Sistemi” ile ilgili tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantının ilk oturumu Üstün Dökmen Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Dökmen’in konuşması ile başladı. Dökmen konuşmasında, akreditasyon süreci ile bir yenileme sürecinin başlatıldığını, Küçük Şeyler ailesini bir araya getiren ortak nokta olan çocuklar için yola çıkılan bu projede, bir arada hareket ediyor olmanın önemini aktardı.

Prof. Dr. Üstün Dökmen’in ardından Üstün Dökmen Akademisi Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzm. Psk. Süleyman Hecebil gerçekleştirdiği konuşmasında, Küçük Şeyler Anaokullarının hedeflerinden ve bu hedefleri korumanın da en az hedef koymak kadar önemli olduğundan bahsetti. Daha sonra da akreditasyon sürecinin tek amacının Küçük Şeyler Anaokulları’nın kalitesini güvence altına almak olduğunu ekledi.

Toplantının ikinci oturumunda Küçük Şeyler Anaokulları Eğitim Öğretim Genel Koordinatörü Tuba Eren, akreditasyon sisteminin detayları ve izlenecek süreç hakkında hazırladığı çalışmayı sundu.

Toplantı, Küçük Şeyler Anaokulları kurucularının akreditasyon sistem ve süreci ile ilgili geri bildirimleri ve değerlendirmelerinin ardından sona erdi.
Devamını Oku >>
16 Ocak 2015
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Hizmet İçi Eğitimi Başladı
22 ilde hizmet veren 5 YÖNDER Okulları ve 41 Küçük Şeyler Anaokulları’nın psikolojik danışmanları “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Hizmet İçi Eğitimi”nde bir araya geldi.

Eğitimin ilk oturumunda Üstün Döken Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Üstün Dökmen, Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokullarının psikolojik danışmanlarının mesleki becerilerini geliştirmek için iletişim konusunda hizmet içi eğitim verdi.
Devamını Oku >>
16 Ocak 2015
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Hizmet İçi Eğitimi Gerçekleştirildi
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Hizmet İçi Eğitimi’nin ikinci oturumunda Üstün Dökmen Akademi Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzm. Psk. Süleyman Hecebil’in, Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları’nın psikolojik danışmanlarına “Resimle Çocuğu Tanıma” konulu seminer vermesinin ardından son oturumda Üstün Dökmen Akademi Rehberlik Koordinatörü Uzm. Psk. Didem Evre “Çocuk, Oyun ve Oyuncak” konulu seminerle günü tamamladı.
Devamını Oku >>
25 Aralık 2014
YÖNDER OKULLARI EĞİTİM LİDERLERİ 3. EŞGÜDÜM TOPLANTISI YAPILDI
İstanbul, İzmir, Bursa ve Didim'deki Yönder Okulları Eğitim Liderlerinin bir araya geldiği 3. Eşgüdüm toplantımız 25 Aralık 2014 tarihinde Bahçeköy Yönder Koleji ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Kurucularımız Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Psk. Süleyman Hecebil Başkanlığında toplanan eğitim liderlerimiz, eğitim-öğretim uygulamaları ve okullara özgü projeler hakkında paylaşımlarda bulundular.
Devamını Oku >>
14 Aralık 2014
1.“Yönder Ana Baba Gelişim Okulu (YAGO)” Eğitiminin 2. Oturumu da Tamamlandı
Eğitimimizin ikinci oturumunda Kurucularımızdan Uzm.Psk. Süleyman Hecebil aile kavramı, anne baba çocuk ilişkisi ve kişinin kendini tanıması üzerine yaptığı konuşmadan sonra velilerimizin de içine dahil oldukları sanat etkinliğinde aile atomlarını oluşturdular.

İki gün süren ve katılımcıların zaman zaman duygulanarak izledikleri seminerin ardından Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm.Psk. Süleyman Hecebil YAGI Seminerler dizisine sene içerisinde de devam edeceklerini belirttiler.
Devamını Oku >>
13 Aralık 2014
1.“Yönder Ana Baba Gelişim Okulu (YAGO)” Eğitimi
“Yönder Ana Baba Gelişim Okulu (YAGO)” başlığı altında, Kurucularımız Prof. Dr. Üstün DÖKMEN ve Uzm. Psk. Süleyman HECEBİL tarafından düzenlenen “Dünya ile tanışma, yaşama ve çalışma sevinci” konulu eğitimimizin ilk oturumu Ataşehir ve Bahçeköy Yönder Kolejleri velilerimizin katılımı ile 13 Aralık 2014, Cumartesi günü Heybeliada Merit Halki Palace’da gerçekleştirilmiştir.
Devamını Oku >>
06 Aralık 2014
Küçük Şeyler Anaokulları II. Eğitim Liderleri Buluşması
II. Eğitim Liderleri Buluşması 06 Aralık 2014 Cumartesi günü Küçük Şeyler Anaokulları Eğitim Liderleri ve Yönder Okulları öğretmenlerinin katılımı ile İstanbul Bostancı The Green Park Hotel’de gerçekleştirildi.41 Küçük Şeyler Anaokulu ve 5 Yönder Okulunun katılımı ile gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Yönetim Kurulu II. Başkanımız Sayın Uzm. Psk.  Süleyman Hecebil yaptı.
Devamını Oku >>
06 Aralık 2014
II. Eğitim Liderleri Buluşmasında Okul Öncesi Öğretmenlerimiz Toplandı
06 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleşen II. Eğitim Liderleri Buluşmasında Küçük Şeyler Anaokulları eğitim liderleri ve Yönder Okulları öğretmenleri ile yapılan eğitimde Üstün Dökmen Akademi Okul Öncesi Eğitim Koordinatörümüz Ceren Çokyüksel “Erken çocukluk döneminde yaş gruplarına göre temel matematik öğretimi”, Üstün Dökmen Akademi Okul Öncesi Eğitim Koordinatörümüz Hülya Aydoğan “Yaş gruplarına göre okuma yazmaya hazırlık çalışmaları ve uygulama alanları ile Mandala çalışmaları”nı paylaştıktan sonra Küçük Şeyler Anaokulları Eğitim Öğretim Genel Koordinatörümüz Tuba Eren Öcal “Okul öncesinde portfolyo uygulamaları ve örnek portfolyo” sunumunu gerçekleştirdi.
Devamını Oku >>
06 Aralık 2014
II. Eğitim Liderleri Buluşmasında İngilizce Öğretmenlerimiz Toplandı
06 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleşen II. Eğitim Liderleri Buluşmasında Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Okulları İngilizce öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimde Laura Woodward “Erken çocukluk döneminde yabancı dil edinimi ve ölçme değerlendirme temaları” üzerine değerli paylaşımlarda bulunmuştur. Sonrasında Üstün Dökmen Akademi İngilizce Eğitim Koordinatörümüz Fikriye Küçükkeçeci “Okullarımızda portfolyo uygulamaları” üzerine bir sunum gerçekleştirmiş ve gün içinde edinilen teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi konusunda öğretmenlerimize rehberlik etmiştir.
Devamını Oku >>
06 Aralık 2014
II. Eğitim Liderleri Buluşmasında Psikolog ve Rehber Öğretmenlerimiz Toplandı
06 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleşen II. Eğitim Liderleri Buluşmasında  “Veli ile İletişim” konulu ortak sunumun ardından Psikolog ve rehber öğretmenlerimize yönelik devam eden eğitime, Yönetim Kurulu II. Başkanımız Uzm. Psk. Süleyman Hecebil tarafından “Çocukla Terapötik İletişim” konulu sunumla başlandı. Ardından Üstün Dökmen Akademi Rehberlik Koordinatörümüz Uzm. Psk. Didem Evre’nin yönetiminde okul psikologlarımızın vaka çalışmaları ile renklenen süpervizyon toplantısı ile eğitim devam etti. Son oturumda psikolog ve rehber öğretmenlerimiz portfolyo uygulamaları sunumu için okul öncesi bölümü ile bir araya gelerek eğitimi tamamladılar.
Devamını Oku >>
28 Kasım 2014
YÖNDER OKULLARI EĞİTİM LİDERLERİ 2. EŞGÜDÜM TOPLANTISI
Yönder Okulları Eğitim Liderleri, Prof.Dr. Üstün Dökmen ve Uzm.Psk.Süleyman Hecebil başkanlığında 28 Kasım 2014, Cuma günü Akademi Genel Merkezi'nde bir araya geldiler.

Toplantıda PYP, ölçme değerlendirme, sınavlara hazırlık ve okul sonrası programlara dair paylaşımlarda bulunuldu.
Devamını Oku >>
22 Kasım 2014
YÖNDER OKULLARI KURUCULAR TOPLANTISI
Yönder Okulları kurucuları, 22 Kasım 2014 tarihinde Prof.Dr. Üstün Dökmen ve Uzm.Psk.Süleyman Hecebil başkanlığında Akademi Genel Merkezi'nde biraraya geldiler. 2014-2015 öğretim yılı tanıtım stratejileri çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıda çeşitli paylaşımlarda bulunulmuştur.
Devamını Oku >>
14 Kasım 2014
Yönder Okulları PDR I.Eşgüdüm Toplantısı
Yönder Okulları  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlk Uzmanları,  Prof.Dr.Üstün Dökmen ve Uzm.Psk.Süleyman Hecebil'n başkanlığında  Akademi Genel Merkezi'nde bir araya geldiler.14 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda PDR çalışmaları kapsamında; öğrencilere, velilere, öğretmenlere yönelik hizmetler değerlendirilmiş ve eşgüdümü sağlamak adına çeşitli planlamalar yapılmıştır.
Devamını Oku >>
13 Kasım 2014
Bursa Yönder'den Oryanting Birinciliği
Bursa çapında oryantiring cumhuriyet kupası kapsamında erkekler 10 yaş kategorisinde Bursa Yönder Okulları  5/A sınıfı öğrencisi Burak Timur Güçtürk 1. lik madalyasını okulumuza kazandırdı. Bu başarımızı sizlerle paylaşmanın onurunu yaşıyoruz.
Devamını Oku >>
08 Kasım 2014
Yönder Okulları Ölçme Değerlendirme I.Eşgüdüm Toplantısı
Yönder Okulları Ölçme Değerlendirme I.Eşgüdüm Toplantısı Akademi Genel Merkezinde 8 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzman Psk. Süleyman Hecebil'in başkanlığında, Eğitim Öğretim Genel Kooordinatörü Biriz Kutoğlu, Koordinatör Müdür Dilek Payanda, İzmir Yönder Okulları Eğitim Lideri Yard. Arzu Eralp, Yönder Okulları Ölçme Değerlendirme ve Program Geliştirme Akademik Danışmanları ve Uzmanlarının katıldığı toplantıda okullararası ölçme değerlendirme faaliyetleri değerlendirilmiş olup öğrenci başarısına yönelik uygulamalar paylaşılmıştır.
Devamını Oku >>
07 Kasım 2014
Yönder Okulları Program Geliştirme I.Eşgüdüm Toplantısı
Yönder Okulları Program Geliştirme I.Eşgüdüm Toplantısı 7 Kasım 2014 tarihinde Akademi Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda okullarımızdaki program geliştirme çalışmaları ve örnek uygulamalar üzerinde çeşitli çalışmalar yapıldı.
Devamını Oku >>
01 Kasım 2014
Yönder Okulları Eğitim Liderleri I.Eşgüdüm Toplantısı
Yönder Okulları Eğitim Liderleri I.Eşgüdüm Toplantısı Akademi Genel Merkezimizde 1 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantı Yönetim Kurulu II. Başkanı Uzman psk. Süleyman Hecebil başkanlığında Eğitim Öğretim Genel Koordinatörü Bizi Kutoğlu, Koordinatör Müdür Dilek Payanda ve Yönder Okulları Eğitim Liderlerinin katılımıyla tüm gün boyunca eğitim- öğretin uygulamalarının paylaşımı ile devam etti.
Devamını Oku >>
17 Ekim 2014
2014-2015 Kurucular Kurulu Toplantısı
2014-2015 "Kurucular Kurulu" toplantısı 17-19 Ekim 2014 tarihleri arasında Küçük Şeyler Anaokulları ve Yönder Okulları kurucularının katılımıyla Bodrum Yasmin Resort Hotel'de gerçekleşti. 3 günlük programda kurucularımız Swot analizi, 2015 stratejileri ve bütçe planlama konularında çalışmalar yaptılar.
Devamını Oku >>
28 Nisan 2014
Çocuklar Kare Anne Babalar Daire Konferansı
  
26 Nisan 2014 tarihinde ,okulumuzun kurucularından Prof.Dr.Üstün Dökmen'in "Çocuklar Kare Anne Babalar Daire"adlı konferansı Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi'nde gerçekleşti
Devamını Oku >>
28 Nisan 2014
Çocuklarda Endişe Konferansı Bodrumda gerçekleşti
Okullarımız kurucularından Uzman Psk. Süleyman HECEBİL'in, 26 Nisan 2014 Cumartesi günü, Bodrum'da "Çocuklarda Endişe" konulu konferansı gerçekleşti.
Devamını Oku >>
21 Nisan 2014
Kayseri İl Özel İdare Kültür Merkezi'nde"Çocuklarda Endişe" konulu konferansımız gerçekleşti
Okullarımız kurucularından Uzman Psk. Süleyman HECEBİL'in, 20 Nisan 2014 Pazar  günü, Kayseri İl Özel İdare Kültür Merkezi'nde "Çocuklarda Endişe" konulu konferansı velilerimizin  katılımıyla gerçekleşti.

 
Devamını Oku >>
20 Nisan 2014
Çocuklarda Endişe Konferansı Yoğun İlgi Gördü
Okullarımız kurucularından Uzman Psk. Süleyman HECEBİL'in, 19 Nisan 2014 Cumartesi günü, Malatya Kongre Kültür Merkezi'nde "Çocuklarda Endişe" konulu konferansı velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Devamını Oku >>
18 Nisan 2014
Ataşehir Küçük Şeyler Anaokulu ziyareti
17 Nisan 2014, Perşembe günü akademi koordinatörümüz Hülya Aydoğan, Ataşehir Küçük Şeyler Anaokulu'na bir ziyaret gerçekleştirmiştir.  Okul geliştirme kapsamında gerçekleştirilen ziyarette çocuklarımızla paylaşımlarda bulunan ve çocuklarımızın 23 Nisan Şenliği çalışmalarını izleyen koordinatörümüz, idareci ve öğretmenlerimizle  de görüşme yapmıştır.
Devamını Oku >>
11 Nisan 2014
Bornova Küçük Şeyler Anaokulu ziyareti
10 Nisan 2014, Perşembe günü akademi koordinatörümüz Hülya Aydoğan, Bornova Küçük Şeyler Anaokulu'na bir ziyaret gerçekleştirmiştir.
Okul geliştirme kapsamında gerçekleştirilen ziyarette çocuklarımızla paylaşımlarda bulunan koordinatörümüz, idareci ve öğretmenlerimizle görüşme yapmıştır.
Devamını Oku >>
25 Mart 2014
Prof. Dr.Üstün Dökmen'in Şiir Kitabı "Ankara Destanı" Okuyucuları İle Buluştu
Prof. Dr. Üstün Dökmen'in şiir kitabı " Ankara Destanı" okuyucuları ile buluştu.
Bu destanda Ankara’nın dünü, bugünü ve tarihi; Türkiye Cumhuriyeti var. Dünlük günlük, sosyal, politik eleştiri ve aşk da... Özellikle Dökmen’in, Ankara’ya, eşine, ağaçlara, kedilere olan aşkı da dile getiriliyor sık sık.

Öte yandan mekân ve özgürlük sorunu, dört boyuta ilişkin görecelilik ve pozitif bilimin özü, özelliği, yaşamın güzelliği irdeleniyor. Arada destancımız şairliğini ti’ye de alıyor.

Destanlar, doğarlar ve büyürler. Ankara Destanı da şairin bahçesinde, bundan böyle büyüyecektir belki de.
Devamını Oku >>
24 Mart 2014
Seferihisar "Çocuk Hakları Parkı" Göztepe Küçük Şeyler Anaokulu Sponsorluğunda Açıldı
Seferihisar’da yaşayan çocuklar bir araya geldi, parkın nasıl olması gerektiğini tasarladı. Nereye hangi oyuncağın konacağını belirledi. Seferihisar Belediyesi onayladı ve Göztepe Küçük Şeyler Anaokulu sponsorluğunda hayata geçirildi.
23 Mart Pazar günü  Seferihisar Belediyesi'nin  yaptığı etkinlikle yenilenen parkta Seferihisar Belediyesi 19 Mayıs Parkı’nı Çocuk Hakları Parkı’na dönüştürdü. 
Her yıl 20 Kasım’da, Seferihisar Çocuk Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Hakları Yürüyüşü 2013’te de basında geniş yer buldu. Çocukların hakları için yürüdüğü ve “Çocuk Aklı Deme Çocuk Haklı” diye seslendiği bu günün haberini Göztepe Küçük Şeyler Anaokulu gazete okuyup Seferihisar Belediyesi’ne ulaştı. İlk olarak parkın çevresinde oturan çocuklar Çocuk Belediyesi’nde toplantıya davet edildi. Çocuklara Çocuk Hakları Parkı oluşturulmasıyla ilgili kaynak bulunduğunu ve parkın herkesin katkısıyla planlanacağı belirtildi. Katılan 19 çocuk 3 gruba ayrılarak öneriler verilmesi istendi. Afacan Altılılar grubu, Küçük Mimarlar grubu, Yunuslar grubu oluştu. 3 ayrı grup çalışma yaptı ve sonra her gruptan temsilciler bir sonraki hafta bir araya geldi. Temsilci süreci seçimle değil, doğal süreç içerisinde belirlendi. 3 grubun hazırladığı öneriler bir araya getirildi ve “GELECEĞİN MİMARLARI GRUBU” adını benimseyerek “Bankların boyanması ve farklı renklerde olması”, “Aydınlatma direklerin boyanması ve farklı renklerde olması”, “Kum havuzu yapılması ve geniş bir alana yayılması” süreçleri tamamlandı.
Devamını Oku >>
14 Mart 2014
Kurucular Kurulu Gerçekleştirildi
2013-2014 dönemi  Kurucular Kurulu toplantımızı saygıdeğer hocalarımız Üstün DÖKMEN, Süleyman HECEBİL başkanlığında ve değerli kurucularımızın katılımıyla 14-15-16 Mart 2014 tarihlerinde Best Western Garden, Şile'de gerçekleştirildi.

Heyecanımızı yenilediğimiz, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz toplantımızda keyifli paylaşımlarda bulunuldu.
Devamını Oku >>
08 Şubat 2014
8 Şubat 2014 KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULLARI VELİ KONSEYİ
Üstün Dökmen Akademi olarak tüm Küçük Şeyler Anaokulları velilerimizin katılımı ile Veli Konseyi Toplantısı gerçekleştirdik. 8 Şubat 2014 Cumartesi okullarımız kurucuları Prof.Dr.Üstün Dökmen ve Uzm.Psk. Süleyman Hecebil'in yönetiminde  BYOTELL 'de gerçekleşen tam günlük etkinlik gerek eğitimimizin kalitesini arttırmak, gerekse velilerimizin beklentilerini öğrenmek açısında gelen geri bildirimlerle oldukça verimli geçmiştir.  Katılımı ile bize destek olan, çocuklarımızın dolayısı ile ülkemizin geleceği için çıktığımız bu yolda bizimle yol arkadaşı olan tüm velilerimize ve Küçük Şeyler Anaokulları kurucularımıza sonsuz teşekkürler.
 
Devamını Oku >>
02 Şubat 2014
13. Geleneksel Eğitim Sempozyumu
Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından 30-31 Ocak - 1 Şubat 2014 tarihlerinde Antalya Mardan Palace Otel’de düzenlenen 13. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’na Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Üstün Dökmen, Yönetim Kurulu II. Başkanımız Uzm.Psk.Süleyman Hecebil, Eğitim-Öğretim Genel Koordinatörü Biriz Kutoğlu, Bilim Danışmanı Dr. Gülçin Güven, Ataşehir Yönder Okulları Eğitim Lideri Dilek Payanda, Bursa Yönder Okulları Kurucusu Ersin Yılmaz ve Eğitim lideri yardımcısı Ertuğrul Akbaş, İzmir Yönder Okulları Kurucusu Selami Korkmaz ve eğitim lideri yardımcıları Arzu Eralp, Sergun Ogelman, Didim Yönder Okulları Eğitim lideri Tülay Akdemir, Bursa Küçük Şeyler Anaokulları  Müdürü Selvi Selçuk, Göztepe Küçük Şeyler Anaokulları kurucusu Özge Gökçe ve Antalya Küçük Şeyler Kurucuları Salih Korkmazoğlu ve Ayşe Uysal katılmışlardır. Sempozyuma Türkiye’nin pek çok yerinden eğitim yöneticisi, öğretmen ve okul kurucusu  yaklaşık 1000 kişi katılmıştır. Sempozyumda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı açılış konuşması yapmıştır.


Devamını Oku >>
31 Ocak 2014
Yönder Okulları Müdürler Kurulu
Yönder Okulları Müdürler Kurulu 31 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Kurulda 2013-2014 öğretim yılı 1. Dönem çalışmaları değerlendirilmiş olup eğitim uygulamalarına dair özgün çalışmalar paylaşılmıştır.
Devamını Oku >>
26 Ocak 2014
İnegöl Küçük Şeyler Anaokulu Veli Eğitimi
Dr.Gülçin Güven 26 Ocak 2014 Pazar günü ''Çocuklarımızdan Neler Bekliyoruz '' konulu semineri ile İnegöl Küçük Şeyler Anaokulu velileri ile buluştu. İnegöl Küçük Şeyler Anaokulunda gerçekleştirilen seminer velilerin  ilgisi ve katılımıyla keyifli geçti.
Devamını Oku >>
24 Ocak 2014
''Çocuklarda Endişe '' Konferansı Yoğun İlgi Gördü !
Okullarımız Kurucularından Uzm.Psk.Süleyman Hecebil 24 Ocak 2014 Cuma günü ,İzmir Yönder Koleji Konferans salonunda ''Çocuklarda Endişe'' konulu konferans ile İzmirli veliler ile buluştu.Yoğun ilgi gören programın sonunda Uzm.Psikolog konu ile ilgili veli sorularını yanıtlayarak velileri aydınlattı. İzmir Yönder Koleji Kurucu Müdürü Selami Korkmaz, Sayın Hecebil 'e teşekkürlerini sunarak çiçek takdim etti.


Devamını Oku >>
23 Ocak 2014
Suadiye Küçük Şeyler Anaokulu Okul Geliştirme Ziyareti
23 Ocak 2014 Perşembe tarihinde Suadiye Küçük Şeyler Anaokulu'na İngilizce eğitim koordinatörümüz Fikriye Küçükkeçeci tarafından bir okul geliştirme ziyareti yapılmıştır.  Ziyarette öğretmenler ve kurucular ile görüşülmüş, ders gözlemleri yapılmış ve iyileştirmeye yönelik fikir alışverişinde bulunulmuştur.
Devamını Oku >>
18 Ocak 2014
Okullarımız Kurucularından Uzm. Psikolog Süleyman Hecebil Sakarya'da velilerle buluştu.
Okullarımız  Kurucularından Uzm.Psk. Süleyman Hecebil, Sakarya Küçük Şeyler Anaokulu  velileri ile buluştu. Arya Hotel'de düzenlenen ''Çocuklarda Endişe'' konulu konferans yoğun veli katılımı ile gerçekleşti.
Devamını Oku >>
18 Ocak 2014
Okullarımız Kurucularından Prof.Dr.Üstün Dökmen Küçük Şeyler Anaokulları velileri ile buluştu.
18 Ocak 2014  Cumartesi günü okullarımız Kurucularından Prof.Dr. Üstün Dökmen  Küçük Şeyler Anaokulu velilerimizle buluşmuştur.  Yönder Koleji konferans salonunda gerçekleşen ‘’Çocukla Zamanda Yolculuk ‘’ konulu konferansta; Çocuğunuzla birlikte yürüyor musunuz ? İyi bir yol arkadaşı mısınız ? Anne, baba, Çocuk ilişkisi nasıl olmalı ? soruları esprili bir bakış açısıyla irdelenmiş, keyifli bir konferans gerçekleştirilmiştir.
 
Devamını Oku >>
11 Ocak 2014
Yönder Okulları Veli Konseyi
YÖNDER Okulları olarak 11 Ocak 2014 Cumartesi günü bir odak grup çalışması hayata geçirdik.
Okullarımız kurucuları Prof.Dr.Üstün Dökmen ve Uzm.Psikolog Süleyman Hecebil'in yönetimindeki toplantıya İstanbul, İzmir, Bursa ve Didim Yönder Okullarımızın velileri katıldılar. Gerek eğitimimizin kalitesini arttırmak, gerekse velilerimizin beklentilerini ve görüşlerini öğrenmek amacıyla gerçekleştirilen toplantı velilerimizden gelen geri bildirimlerle verimli geçmiştir.
Devamını Oku >>
11 Ocak 2014
Küçük Şeyler Anaokulları Yenilenme Eğitimi
11 Ocak 2014 Cumartesi günü İstanbul-Bahçeşehir Küçük Şeyler Anaokulu, İstanbul-Dragos Küçük Şeyler Anaokulu, Kocaeli Küçük Şeyler Anaokulu, Ankara-Beysukent Küçük Şeyler Anaokulu öğretmenlerimizin katılımı ile İstanbul Yönder Okullarında bir yenilenme eğitimi gerçekleştirilmiştir. Küçük Şeyler Anaokulları Eğitim Koordinatörü Sevim Dalgıç Gül ve İngilizce Eğitim Koordinatörü Fikriye Küçükkeçeci tarafından Türkçe ve İngilizce olarak iki ayrı gruba verilen eğitim ''İletişim Yöntem ve Teknikleri'' , ''Sınıf Yönetimi Nedir, Ne Değildir? '' , '' Portfolyo Sunum'', ''Gems Konuları ve Materyal Kullanımı” ile “Çocuklara Yabancı Dil Öğretimi” konularını içermektedir.
Devamını Oku >>
04 Ocak 2014
Malatya Küçük Şeyler Anaokulu Yenilenme Eğitimi

4 Ocak 2014 Cumartesi günü, Malatya Küçük Şeyler Anaokul'u öğretmenlerimizin katılımyla  yenilenme eğitimi gerçekleştirilmiştir. Küçük Şeyler Anaokul 'ları Eğitim Koordinaörü Hülya Aydoğan  tarafından  verilen eğitim ''İletişim Yöntem ve Teknikleri”, “Sınıf Yönetimi Nedir, Ne Değildir ? ” , “Portfolyo Sunum” ve “Gems  ve Materyal Kullanımı” konularını içermektedir.

Devamını Oku >>
04 Ocak 2014
Küçük Şeyler Anaokul 'ları Yenilenme Eğitimi
4 Ocak 2014 Cumartesi günü Manisa Küçük Şeyler Anaokulu , Bodrum Küçük Şeyler Anaokulu , Torbalı Küçük Şeyler Anaokulu, Göztepe Küçük Şeyler Anaokulu, Aydın Nazilli Küçük Şeyler Anaokulu öğretmenlerimizin katılımı ile İzmir Yönder Okullarında bir yenilenme eğitimi gerçekleştirilmiştir. Küçük Şeyler Anaokul' ları Eğitim Koordinatörü Ceren Çokyüksel ve İngilizce Eğitim Koordinatörü Fikriye Küçükkeçeci tarafından Türkçe ve İngilizce olarak iki ayrı gruba verilen eğitim ''İletişim Yöntem ve Teknikleri”, “Sınıf Yönetimi Nedir, Ne Değildir ? ” , “Portfolyo Sunum” ve “Gems Konuları ve Materyal Kullanımı” konularını içermektedir.
Devamını Oku >>
Copyright © 2013
Tüm Hakları Saklıdır. İmajlar ve logolar izinsiz kullanılamaz.
Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi
bilgi@ustundokmenakademi.com